Plísně a zdraví

Plísně dokáží velmi nenápadně a zákeřně poškozovat naše zdraví. Hlavním znakem takového procesu je oslabení imunitního systému, čehož důsledkem je pocit únavy, pokašlávání, zahlenění, záněty dýchacích cest. Při dlouhodobé přítomnosti plísní může dojít k chronické přecitlivělosti organismu, k alergii. Proto je důležité, abychom nepřipustili jejich usazení na stěnách.

 

  • Plísně a zdraví
  • Plísně a zdraví
  • Plísně a zdraví

Což jsou plísně

Kromě zdravotních rizik mají i nepříjemný zápach. Tyto houževnaté houby hnědé až černé barvy narušují celistvost omítek a barev, a takto snižují jejich životnost. Plísně jsou výborně geneticky vybaveny, pronikají hluboko do substrátu, dokáží strávit téměř vše. Jejich potravou je prach, špína, ale i některé složky povrchových úprav. Ideální podmínky pro růst plísní jsou v teplotě 20 až 30 stupňů Celsia při vysoké relativní vlhkosti (60 až 90 %) a v jemně kyselém prostředí. Aby přežili, uvolňují enormní množství extrémně malých spór. Ty se šíří vzduchem podobně jako pyl, ale s tím rozdílem, že plíseň můžete mít doma celý rok. Jeden krychlový metr obsahuje více než 100 milionů spór a každá z nich je schopna do dvou týdnů vyprodukovat kolem 50 milionů nových

Barvy na plesnivé stěny

Plísně byste určitě neměli podceňovat. Pokud jde o vnitřní stěny nebo fasádu, jejich odstranění by mělo být co nejdůkladnější. Pro sanaci plísní nabízíme komplexní protiplísňové systémy. Jsou sestaveny tak, aby bylo možné najít na každý typ povrchu profesionální řešení.

Trápí vás plísně na stěnách? Napište nám:


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Podle nařízení EU 2016/679 dobrovolně souhlasím se správou, zpracováním a uchováním mých osobních údajů za účelem zajištění vzájemné komunikace iniciované tímto kontaktním formulářem. Souhlas lze kdykoli odvolat, jinak zanikne po uplynutí 3 let od jeho udělení a údaje budou vymazány. Kontakt pro odvolání info@polytex.sk.

Pro bližší informace jak nakládáme s osobními údaji klikněte sem.

OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů