Odstranění plísní z fasády

Uvažujeme nad odstraněním plísní z fasády našeho bytového domu. Dům byl zateplen před šesti lety, na některých plochách se objevují plísně, severní stěna je jimi celá napadena. Jaký postup a materiálovou skladbu doporučujete?
 

  • Odstranění plísní z fasády
  • Odstranění plísní z fasády

ODPOVĚĎ:

Pro protiplísňovou sanaci vaší fasády navrhujeme následující postup:

 

1. Likvidace plísní. Na místa napadené plísní naneste fasádní čistič. Po 15-ti minutách můžete bezpečně, bez rizika dalšího šíření plísní, začít s čištěním povrchu.

2. Čištění povrchu. Povrch opláchněte vodou (nejlépe pomocí vysokotlakého zařízení).

3. Oprava stavebních vad. Opravte případné vady způsobené plísněmi a vlhkostí (odlupující se části).

4. Příprava podkladu. Na suchý, čistý a pevný povrch naneste penetrační nátěr. Jeho volba závisí na typu, barevnosti a stavu podkladu.

5. Natření fasády. Po zaschnutí penetračního nátěru aplikujte ve dvou vrstvách protiplísňový nátěr.

6. Odstranění příčin vzniku plísní, prevence. Odstraňte možné příčiny růstu plísní a řas jako např. větve stromů v blízkosti fasád. Když se odstraní pouze symptomy napadení a ne příčiny, jedná se zpravidla pouze o dočasnou nápravu!

Zmíněný nátěrový systém bezpečně ochrání fasádu proti plísním a řasám na více než 5 let. Tuto dobu však podmiňuje dodržování pravidel běžné péče o stavební objekt.

Pozor! Odstraňování mikroorganismů z větších ploch (nad 3 m2) musí realizovat kvalifikované firmy! V případě, že nemáte kontakt na takovou firmu, napište nám.

Kontaktní formulář


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Podle nařízení EU 2016/679 dobrovolně souhlasím se správou, zpracováním a uchováním mých osobních údajů za účelem zajištění vzájemné komunikace iniciované tímto kontaktním formulářem. Souhlas lze kdykoli odvolat, jinak zanikne po uplynutí 3 let od jeho udělení a údaje budou vymazány. Kontakt pro odvolání info@polytex.sk.

Pro bližší informace jak nakládáme s osobními údaji klikněte sem.

OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů