Jak vybrat penetrační nátěr

Máme malou rodinnou firmu, malujeme interiéry i fasády. Mohl byste prosím napsat, jaký penetrační nátěr doporučujete pro nejběžnější podklady? Zajímají mě nové i již natřené povrchy.

 

  • Jak vybrat penetrační nátěr
  • Jak vybrat penetrační nátěr
  • Jak vybrat penetrační nátěr

ODPOVĚĎ:

Bez důkladné přípravy podkladu může docházet k nerovnoměrnému barevnému odstínu či dokonce k odtržení povrchové úpravy. Vysoká nasákavost podkladu je pro nátěry stejně nevhodná jako příliš nízká. Penetrační nátěry PENAD zaručí pro každý běžný podklad vhodné řešení.

Nové omítky, beton, pastovité stěrky

Ještě nemalované betonové povrchy, disperzní interiérové stěrky, vápenocementové, cementové nebo sádrové omítky napusťte ultrahloukovým penetračním nátěrem.

Sádrokarton

Optimální volbou je pigmentovaný penetrační nátěr. Po vyschnutí perfektně zacelí povrch tmelených částí a ostatních ploch. Aplikujte neředěný, aby se papírový povrch sádrokartonu minimálně namočil.

Starší interiérové nátěry

Více nasákavé nátěry a opravované povrchy s různou nasákavostí penetrujte ultrahloukovou penetrací.

Méně savé nátěry (odolné vůči mokrému oděru) lze přetřít přímo omyvatelnými barvami bez použití penetrace.

Nesavé nátěry (olejové, jiné lesklé nebo pololesklé povrchové úpravy) jemně zdrsněte a použijte pigmentovaný penetrační nátěr.

Starší fasádní nátěry

Více nasákavé nátěry a opravované povrchy s různou nasákavostí penetrujte ultrahloubkovou penetrací.

Méně nasákavé nátěry můžete přetřít přímo fasádní barvou bez použití penetrace. Nejlepší je použít barvu s podobnými vlastnostmi jako podklad.

Nesavé nátěry (olejové, jiné lesklé nebo pololesklé povrchové úpravy) jemně zdrsněte a použijte pigmentovaný penetrační nátěr.

Starší fasádní omítky

Silikonové, silikátové nebo disperzní (akrylátové) tenkovrstvé omítky lze ve většině případů přetřít přímo fasádní barvou bez použití penetrace. Nejlepší je použít barvu s podobnými vlastnostmi jako podkladová omítka.

Použití podkladních nátěrů

V případě volby silně kontrastního nebo velmi sytého barevného odstínu je dobré na barevnou přípravu podkladu použít pigmentovaný penetrační nátěr. Tónuje se do odstínu blízkého vrchní barvě. Jde například o přetření zelenkavé barvy na sytou červenou nebo fialové na bílou.

Příprava podkladu před penetrací

Podklad musí být suchý, nosný, pevný, dostatečně vyzrálý - zbaven všech nečistot, barvu odpuzujících částic, mastnoty, výkvětů, starých nesoudržných nátěrů a prachových částic.

Původní, silně křídující nátěry nebo jinak znečištěné povrchy omyjte, nechte dostatečně vyschnout.

Trhliny vyspravte vhodným tmelem podle návodu výrobce.

Nepřilnavé nátěry nebo jejich části odstraňte obroušením, okartáčováním, oškrábáním, případně proudem tlakové vody.

Větší defekty vyspravte podle návodu výrobce vhodnou vysprávkovou hmotou, nechte dostatečně vyzrát.

Povrchy napadené plísněmi ošetřete likvidátorem plísní, omyjte vodou a nechte vyschnout.

Potrebujete penetračný náter? Napíšte nám:


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Podle nařízení EU 2016/679 dobrovolně souhlasím se správou, zpracováním a uchováním mých osobních údajů za účelem zajištění vzájemné komunikace iniciované tímto kontaktním formulářem. Souhlas lze kdykoli odvolat, jinak zanikne po uplynutí 3 let od jeho udělení a údaje budou vymazány. Kontakt pro odvolání info@polytex.sk.

Pro bližší informace jak nakládáme s osobními údaji klikněte sem.

OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů