Dekorativní barevné omítky

Dokončujeme fasádu domu a nevíme se zorientovat v rozsáhlé nabídce barevných fasádních omítek. Jaké jsou u nás nejběžnější typy, jejich výhody a nevýhody?

 

  • Dekorativní barevné omítky
  • Dekorativní barevné omítky
  • Dekorativní barevné omítky

ODPOVĚĎ:

Podle složení můžeme fasádní omítky rozdělit do čtyř základních skupin:

Silikonové omítky

Jsou na bázi polymerních disperzí a silikonových pryskyřic. Dodávají se v pastovité formě, namíchané v požadovaném barevném odstínu. Mají vynikající odolnost vůči povětrnostním vlivům, silným dešťům a špíně. Jsou optimální volbou pro všechny typy fasád.

Silikátové omítky

Vyrábějí se z polymerních disperzí a vodního skla. Pastovité, připravené k přímému použití. Poskytují velmi dobrou ochranu před povětrnostními vlivy. Vyznačují se nejvyšší mírou propustnosti pro vodní páry. Jejich nevýhodou je křehkost, omezená škála barev a náročnější zpracování.

Disperzní omítky

Dodávají se v pastovité formě stejně jako první dva typy. Jejich kvalita je závislá především od volby pojiva - disperze. Podle najčasteji používané disperze jsou často nazývány jako akrylátové. Zajišťují velmi dobrou ochranu fasádních povrchů. Ve srovnání se silikonovými omítkami se více špiní, proto jsou méně vhodné do prašného a znečištěného prostředí. Jejich výhodou je možnost tónování do velmi široké barevné škály a nižší cena.

Minerální omítky

Jsou dodávány jako suchá směs, balené v pytlích, obvykle v bílé barvě. Před použitím je třeba je smíchat s příslušným množstvím vody. Mají vynikající paropropustnost. Mezi jejich nevýhody patří vysoká nasákavost a nízká odolnost vůči povětrnostním vlivům. Jsou za bezkonkurenční cenu, ale je nutno je přetřít fasádní barvou, která cenu v konečném důsledku navýší.

Potrebujete poradiť pri výbere fasádnej omietky? Napíšte nám:


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Podle nařízení EU 2016/679 dobrovolně souhlasím se správou, zpracováním a uchováním mých osobních údajů za účelem zajištění vzájemné komunikace iniciované tímto kontaktním formulářem. Souhlas lze kdykoli odvolat, jinak zanikne po uplynutí 3 let od jeho udělení a údaje budou vymazány. Kontakt pro odvolání info@polytex.sk.

Pro bližší informace jak nakládáme s osobními údaji klikněte sem.

OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů