Barvy do obývacího pokoje

Plánujeme výměnu nábytku v obývacím pokoji za modernější. Kožená sedací souprava bude bílá a nábytek béžový. Jaké barvy můžeme použít na stěny?

 

  • Barvy do obývacího pokoje
  • Barvy do obývacího pokoje
  • Barvy do obývacího pokoje
  • Barvy do obývacího pokoje
  • Barvy do obývacího pokoje

ODPOVĚĎ:

Ať už je obývací pokoj moderní nebo klasický, měli byste se v něm cítit příjemně. Útulně a stabilně působí hnědá a oranžová barva. Na oživení a duševní stimulaci se doplňují zelenou, případně modrou. Samozřejmě, bílá se hodí ke všemu a snadno se kombinuje s jinými barvami.

 

Myslete však i na jiné aspekty:

Velikost obývacího pokoje a jeho případné propojení s kuchyní a jídelnou hrají důležitou roli. Ve větších prostorách se můžete "odvázat" a použít hlavní barvu kombinovanou s doplňkovou či kontrastní plochou. V malých nebo členitých místnostech zvolte co nejsvětlejší barvy, tmavšími byste je zmenšily. Správné osvětlení, přirozené či umělé, pomůže dotvořit atmosféru. Na méně osvětlené stěny doporučujeme světlejší odstín.

Dominantními prvky v obýváku jsou nábytek a doplňky. V moderní obývací místnosti si k bílé sedací soupravě můžete dovolit i odvážnější barvu, například fialovou či šedou, ta však stačí na jednu stěnu. Béžový obývací nábytek vynikne nejlépe na bílé stěně. S citem můžete použít i zelenou a krémovou, ale takové zvolte raději doplňky. K tmavému nábytku vybírejte co nejsvětlejší odstíny.

Nesmíme zapomenout ani na výběr správné interiérové barvy. Pro exkluzivní vzhled stěn v obývacím pokoji doporučujeme omyvatelnou interiérovou barvu, kterou vám natónujeme podle přání do jemných i středně sytých barevných odstínů.

 

Kontaktní formulář


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Podle nařízení EU 2016/679 dobrovolně souhlasím se správou, zpracováním a uchováním mých osobních údajů za účelem zajištění vzájemné komunikace iniciované tímto kontaktním formulářem. Souhlas lze kdykoli odvolat, jinak zanikne po uplynutí 3 let od jeho udělení a údaje budou vymazány. Kontakt pro odvolání info@polytex.sk.

Pro bližší informace jak nakládáme s osobními údaji klikněte sem.

OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů