Barvy do ložnice

Po výměně podlah v celém bytě se rozhodujeme, jaké barvy použít na stěny. Jakou barvu byste nám doporučili do ložnice, když nová plovoucí podlaha má odstín světlý jasan?

 

  • Barvy do ložnice
  • Barvy do ložnice
  • Barvy do ložnice
  • Barvy do ložnice

ODPOVĚĎ:

Ložnice je místem odpočinku. Neměla by působit příliš energicky, aby nerušila spánek. Vhodné jsou sem barvy a odstíny béžové, zelené a modré, které se hodí k jasanové podlaze. Na doplňky můžete použít růžovou nebo fialovou. Vyhněte se žluté, která podporuje citovou nestabilitu.

Co se týče typu nátěrové hmoty, nejvhodnější je použít ekologickou interiérovou barvu šetrnou k životnímu prostředí i vašemu zdraví.

 

Je ovšem třeba vzít v úvahu i další body:

Velikost místnosti. Pokud je ložnice malá, použijte zásadně jemné světlé barvy. Nic nezkazíte odlehčující bílou, především na stropě.

Osvětlení. Kromě umělého osvětlení je důležitá i orientace na světové strany, velikost okna a množství přirozeného denního světla. Pokud máte ložnici na sever, vyhněte se oranžové, která potřebuje hodně světla.

Podlaha, nábytek a doplňky jsou důležitou součástí vaší ložnice. Jejich materiály a barevnost mohou nejvíce ovlivnit dojem. Na stěny v ložnici je lepší použít neutrální barvy, bílou či krémovou, a náladu dotvořit barevnějšími povlečením, přikrývkami, závěsy nebo obrazem. Nezapomínejte, že pokud vás omrzí výrazná barva stěny, je těžší ji změnit.

Namiešame vám takmer každú farbu, ktorú si dokážete predstaviť! Napíšte nám:


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Podle nařízení EU 2016/679 dobrovolně souhlasím se správou, zpracováním a uchováním mých osobních údajů za účelem zajištění vzájemné komunikace iniciované tímto kontaktním formulářem. Souhlas lze kdykoli odvolat, jinak zanikne po uplynutí 3 let od jeho udělení a údaje budou vymazány. Kontakt pro odvolání info@polytex.sk.

Pro bližší informace jak nakládáme s osobními údaji klikněte sem.

OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů