Barvy do kuchyně

Už déle plánujeme přemalovat stěny a stropy v rodinném domě. Nevíme si vybrat barvu do kuchyně s jídelnou. Od obývacího pokoje jsou odděleny nízkou příčkou. Kuchyňská linka je tmavohnědá, podlaha, jakož i jídelní stůl se židlemi jsou z bílého dubu. Poradíte nám?

 

  • Barvy do kuchyně
  • Barvy do kuchyně
  • Barvy do kuchyně
  • Barvy do kuchyně
  • Barvy do kuchyně

ODPOVĚĎ:

Kuchyň s jídelnou jsou často energicky působící místnosti. Hodí se k nim červená barva, protože podporuje společenské vyžití a povzbuzuje chuť k jídlu. Můžete použít i teplé odstíny oranžové nebo žluté. Raději však jen na jednu plochu nebo doplňky k neutrálním barvám bílé, šedé, béžové. Ideální volbou pro úpavu stěn těchto místností je vysoceomyvatelná hygienická barva.


Kromě samotného sladění barev nezapomínejte i na další vlivy:

Velikost místnosti s kuchyňskou linkou hraje roli při výběru odstínu barvy. Jelikož nábytek zabírá dost prostoru, tmavé a syté barvy by místnost ještě více zmenšily. Výrazné doplňkové barvy zvolte jen v rozlehlém prostoru.

Důležité je také množství a kvalita osvětlení. Pokud nemáte velká okna a orientaci na sluneční strany, nepoužívejte tmavé a přesycené odstíny. Zůstaňte raději u bílé či jemně krémové a béžové.

Zmíněná častá převaha nábytku v kuchyni nenechává mnoho prostoru pro kombinování výrazných barev. K tmavohnědé lince sedí nejlépe bílá nebo krémová, která se příjemně sladí se světlou podlahou a jídelním nábytkem. Při dostatečné vzdálenosti jídelní části od kuchyňské můžete zvolit jako pozadí i šedou, případně nějakou výraznější teplou barvu. Pro oživení menšího prostoru nechte výrazné barvy spíše na doplňky.

Kontaktní formulář


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Podle nařízení EU 2016/679 dobrovolně souhlasím se správou, zpracováním a uchováním mých osobních údajů za účelem zajištění vzájemné komunikace iniciované tímto kontaktním formulářem. Souhlas lze kdykoli odvolat, jinak zanikne po uplynutí 3 let od jeho udělení a údaje budou vymazány. Kontakt pro odvolání info@polytex.sk.

Pro bližší informace jak nakládáme s osobními údaji klikněte sem.

OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů