Barvy do dětského pokoje

Čekáte miminko a plánujete zařízení do dětského pokoje? Spolu s odstíny nábytku a doplňků vytvářejí celkovou atmosféru i barvy stěn, které ovlivňují pocity a náladu dětí. I v tomto případě platí, že některé barvy člověka uklidňují, nabíjejí energií, jiné zase energii odčerpávají.

 

  • Barvy do dětského pokoje
  • Barvy do dětského pokoje
  • Barvy do dětského pokoje
  • Barvy do dětského pokoje
  • Barvy do dětského pokoje

Psychologie barev a děti

Tří- až šestiměsíční dítě již dokáže rozeznat barvy. V tomto věku vede ve vnímání červená, na kterou dítě reaguje až pětkrát intenzivnější než na ostatní barvy. Za ní následuje žlutá a modrá. V dětském pokoji bychom však neměli s barvami experimentovat. Obecně jsou vhodné méně syté, pastelové odstíny. Nedoporučujeme kombinovat příliš mnoho barev, v tomto směru můžeme být odvážnější při textilních doplňcích a hračkách.

Při výběru barvy do dětského pokoje je třeba zohlednit i její velikost a množství pronikajícího denního světla. V neposlední řadě zvažte, jakou nátěrovou hmotu použijete na její vymalování. Měla by být trvanlivá a omyvatelná, abychom z ní mohli případně odstranit špinavé otisky prstů. Ideální volbou je například naše prémiová interiérová barva.

 

Zelená je vhodná do pokojů s dostatkem přírodního světla, symbolizuje svěžest, život, harmonii a bezpečí. Jemně působí na oči dítěte a zároveň vytváří hravou atmosféru.

Žlutá přináší do pokoje radost, život a zároveň kompenzuje nedostatek přirozeného světla v tmavší místnosti. S touto barvou však počkejte, dokud vaše děťátko trochu nenaroste, protože podle feng šuej by v žlutém pokoji více plakalo.

Červená je ideální volba pro ty, kteří chtějí vnést do místnosti teplo a energii. Je to velmi intenzivní barva, nejvíce přitahuje oči miminek, proto doporučujeme pracovat s ní opatrně. Pokud je dítě hyperaktivní, použijte červené co nejméně. Pro klidné děti jí můžete trochu přidat, abyste jim dodali více energie.

Oranžová spojuje pozitivní vlastnosti červené a žluté barvy.

Modrá působí relaxačně a uklidňujícím dojmem, zabraňuje nočním můrám, ale vnáší do pokoje chlad a tlumí chuť k jídlu. Je ideální v případě, kdy dítě tráví většinu dne mimo svého pokoje.

Bílá barva zvětšuje prostor, spojuje se s čistotou a jednoduchostí. V minimální míře podněcuje smysly dětí. Může působit chladně, proto ji doporučujeme použít do dětského pokoje v kombinaci s jinou barvou.

Kontaktní formulář


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Podle nařízení EU 2016/679 dobrovolně souhlasím se správou, zpracováním a uchováním mých osobních údajů za účelem zajištění vzájemné komunikace iniciované tímto kontaktním formulářem. Souhlas lze kdykoli odvolat, jinak zanikne po uplynutí 3 let od jeho udělení a údaje budou vymazány. Kontakt pro odvolání info@polytex.sk.

Pro bližší informace jak nakládáme s osobními údaji klikněte sem.

OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů