Barva domu

Koupili jsme starší rodinný dům. Plánujeme jeho přestavbu i s výměnou oken a střešní krytiny. Můžete nám poradit, na co všechno si máme dát pozor při výběru barvy na fasádu?

 

  • Barva domu
  • Barva domu
  • Barva domu

ODPOVĚĎ:

Při výběru fasádní barvy byste měli zohlednit několik hledisek.

Jako první si všimněte bezprostřední okolí stavby. Nachází se dům v městské nebo venkovské zástavbě, případně na samotě? Jde o rozvolněnou či hustou řadovou zástavbu, vyšší nebo nižší domy? Jaký tam převládá styl a barevnost? Ve městech mohou lokální úřady omezit výběr barev, aby prostředí zůstalo harmonické.

Hustota okolní zástavby ovlivňuje velikost oslnění fasád. Tmavší barvy zvyknou blednout více než světlé. Na otevřených slunných místech se budovy jeví světlejší. Tmavé odstíny obvykle vypadají lépe například při temném lese.

Raději se vyvarujte barev, které jsou méně světlostálé, například výraznějších odstínů červené a fialové. Důležitá je také velikost a členitost domu. Menší nebo složitější stavby byste mohli použitím více než jedné barvy příliš "rozbít". Velký dům se dá opticky rozčlenit kombinováním barevných ploch, poraďte se však s odborníkem.

Kontaktní formulář


* Údaje označené hvězdičkou jsou povinné.

Podle nařízení EU 2016/679 dobrovolně souhlasím se správou, zpracováním a uchováním mých osobních údajů za účelem zajištění vzájemné komunikace iniciované tímto kontaktním formulářem. Souhlas lze kdykoli odvolat, jinak zanikne po uplynutí 3 let od jeho udělení a údaje budou vymazány. Kontakt pro odvolání info@polytex.sk.

Pro bližší informace jak nakládáme s osobními údaji klikněte sem.

OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, expedujeme do 2 pracovních dnů