Extra odolná fasádní omítka

Plísně a řasy trápí velkou část uživatelů zateplovacích systémů. Jejich růst nelze zcela eliminovat. Čím kvalitnější fasádní omítku použijete, tím déle bude vaše fasáda vyžadovat jen minimální údržbu. 

 

Fasádní omítka ACTIN FIS-THERMO

Výborně odolává povětrnostním vlivům, špíně a mikrobiologickému napadení. Má nejnižší třídu nasákavosti a nejvyšší třídu propustnosti vodních par. Je to způsobeno unikátní recepturou s ultra jemnými mikrokuličkami, extra vysokým podílem silikonů a nejpokrokovějších biocidních mikrokapslí. Proto společnost POLYTEX poskytuje na fasádní omítku ACTIN FIS-THERMO ojedinělou 5 letou záruku na odolnost vůči plísním.

Vysoký podíl silikonů

Zajistí rychlý odvod vlhkosti z povrchu a minimální sklon k zachytávání špíny. Omítka má ve srovnání s minerálními, resp. silikátovými omítkami nižší kapilární nasákavost a tím nedochází k její hloubkovému znečištění. Na jejím povrchu se neusazují nečistoty. K dlouhodobě čistému vzhledu přispívá i jemná zatíraná struktura. 

Mikrokapsle s řízeným uvolňováním

Zajistí nejvyšší ochranu proti plísním a řasám na chemickém principu. Jde o speciální mikročástice, které zůstávají po zaschnutí pevně zakomponované v omítce. Na rozdíl od běžně používaných protiplísňových látek se vyznačují řízeným, pomalým uvolňováním aktivních složek, což výrazně prodlužuje dobu odolnosti omítky. Skladba mikrokapslí je upravena tak, aby byly bezpečné pro lidi, zvířata i životní prostředí. 

Speciální mikrokuličky

Pro zvýšení odolnosti proti mikrobiologickému napadení působí v této fasádní omítce i vakuované mikrokuličky. Omezují kondenzaci vodních par na jejím povrchu - jednu z hlavních příčin vzniku řas a plísní. To přispívá ke zvýšení ochrany fasády proti řasám a plísním na fyzikálním principu. 

Vakuované mikrokuličky snižují váhu omítky. Proto má ACTIN FIS-THERMO vyšší vydatnost ve srovnání s běžnými fasádními omítkami. 

Mikrokuličky také zlepšují odolnost vůči teplotnímu namáhání povrchu. Omezují přehřívání povrchu a vznik trhlin, což pozitivně ovlivňuje dlouhodobou životnost omítky. 

Máte zájem o omítku ACTIN FIS-THERMO? Napište nám:


OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, doručujeme do 2 pracovních dnů