Barvy do kuchyně

farby do kuchyne

Už déle uvažujeme přemalovat stěny a stropy v rodinném domě. Nevíme si vybrat barvu do kuchyně s jídelnou. Od obývacího pokoje jsou odděleny nízkou příčkou. Kuchyňská linka je tmavohnědá, podlaha i jídelní stůl s židlemi jsou z běleného dubu. Poradíte nám?

ODPOVĚĎ:

Kuchyň s jídelnou jsou často energicky působící místnosti. Hodí se k nim červená barva, protože podporuje společenské vyžití a povzbuzuje chuť k jídlu. Mohou se použít i teplé odstíny oranžové nebo žluté. Raději však pouze na jednu plochu nebo doplňky ke neutrálním barvám bílé, šedé, béžové. Kromě sladění barev samotných nezapomínejte i na další vlivy:

Velikost místnosti s kuchyňskou linkou hraje roli při výběru odstínu barvy. Jelikož nábytek zabírá hodně prostoru, tmavé a syté barvy by místnost ještě více zmenšily. Výrazné doplňkové barvy zvolte jen v rozlehlém prostoru.

Důležité je také množství a kvalita osvětlení. Pokud nemáte velká okna a orientaci na sluneční strany, nepoužívejte tmavé a přesycené odstíny. Zůstaňte raději u bílé či jemné krémové a béžové.

Již zmíněná častá převaha nábytku v kuchyni nenechává mnoho prostoru pro kombinování výrazných barev. Ke tmavohnědé lince sedí nejlépe bílá nebo krémová, která se příjemně sladí se světlou podlahou a jídelním nábytkem. Při dostatečné vzdálenosti jídelní části od kuchyňské můžete zvolit jako pozadí i šedou případně nějakou výraznější teplou barvu. Pro oživení menšího prostoru přenechte výrazné barvy doplňkům.

Tel: +421 41 55 32 674
E-mail: polytex@polytex.sk

Revoluční protiplísňový nátěr

Termonáter ACTIN THERMO SAN chrání proti mikrobiologickému znečištění na chemickém i fyzikálním principu.
Čtěte více »


Lak namísto obkladaček

Lak na stěnu ACTIN LI nabízí ekonomické řešení pro vytvoření omyvatelného, jednolitého povrchu bez spár.
Čtěte více »