Barvy do kuchyně

Už déle plánujeme přemalovat stěny a stropy v rodinném domě. Nevíme si vybrat barvu do kuchyně s jídelnou. Od obývacího pokoje jsou odděleny nízkou příčkou. Kuchyňská linka je tmavohnědá, podlaha, jakož i jídelní stůl se židlemi jsou z bílého dubu. Poradíte nám?

 

ODPOVĚĎ:

Kuchyň s jídelnou jsou často energicky působící místnosti. Hodí se k nim červená barva, protože podporuje společenské vyžití a povzbuzuje chuť k jídlu. Můžete použít i teplé odstíny oranžové nebo žluté. Raději však jen na jednu plochu nebo doplňky k neutrálním barvám bílé, šedé, béžové.


Kromě samotného sladění barev nezapomínejte i na další vlivy:

Velikost místnosti s kuchyňskou linkou hraje roli při výběru odstínu barvy. Jelikož nábytek zabírá dost prostoru, tmavé a syté barvy by místnost ještě více zmenšily. Výrazné doplňkové barvy zvolte jen v rozlehlém prostoru.

Důležité je také množství a kvalita osvětlení. Pokud nemáte velká okna a orientaci na sluneční strany, nepoužívejte tmavé a přesycené odstíny. Zůstaňte raději u bílé či jemně krémové a béžové.

Zmíněná častá převaha nábytku v kuchyni nenechává mnoho prostoru pro kombinování výrazných barev. K tmavohnědé lince sedí nejlépe bílá nebo krémová, která se příjemně sladí se světlou podlahou a jídelním nábytkem. Při dostatečné vzdálenosti jídelní části od kuchyňské můžete zvolit jako pozadí i šedou, případně nějakou výraznější teplou barvu. Pro oživení menšího prostoru nechte výrazné barvy spíše na doplňky.

Kontaktní formulář


OVĚŘENÁ KVALITA

Certifikované výrobky, tradice od 1990

RYCHLÉ DORUČENÍ

Máme vše skladem, doručujeme do 2 pracovních dnů